Majstor svog zanata – naukovanje
Ministarstvo poduzetništva i obrta putem Javnog poziva dodjeljuje bespovratna sredstva za aktivnost Majstor svog zanata – naukovanje.
Prioritet ovog Otvorenog javnog poziva je poticanje gospodarskih subjekata na sudjelovanje u obrazovanju učenika koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta. Time se doprinosi stjecanju vještina za samostalan rad u zanimanju te razvoju socijalnih i poduzetničkih kompetencija učenika.
Prihvatljivi prijavitelji su mikro, mala i srednja poduzeća (isključivo obrti, trgovačka društva, zadruge i ustanove).
Iznos bespovratnih sredstava ovog poziva iznosi 3.200.000,00 kuna. Najniži iznos potpore koji se može dodijeliti je 15.000,00 kuna, a najviši 150.000,00 kuna.
Intenzitet potpore je:
- do 80% prihvatljivih troškova vezanih uz iznos prosječnih nagrada koje se u tekućoj školskoj godini isplaćuju učenicima za ostvareno radno vrijeme planirano izvedbenim planom i programom praktične nastave i vježbi naukovanja;
- do 50% utvrđenog najvišeg mogućeg iznosa potpore za naknadu mentoru (najviše 75.000,00 kuna).
Prihvatljive aktivnosti su:
- izvođenje praktične nastave i vježbi naukovanja za zanimanja u sustavu vezanih deficitarnih obrta: autolakirer, autolimar, automehatroničar, bravar, dimnjačar, elektroinstalater, fasader, galanterist, instalater grijanja i klimatizacije, instalater kućnih instalacija, konobar, krojač, krovopokrivač, kuhar, mesar, pekar, plinoinstalater, slastičar, stolar, tesar i vodoinstalater;
- potpora se može dodijeliti i za druga obrtnička zanimanja koja na svom području područna služba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje odredi kao deficitarna.
Prihvatljivi troškovi su:
- troškovi vezani uz iznos prosječnih nagrada koje se u tekućoj školskoj godini isplaćuju učenicima koji se obrazuju u deficitarnim zanimanjima u sustavu vezanih obrta za ostvareno radno vrijeme planirano izvedbenim planom i programom praktične nastave i vježbi naukovanja.
- naknada mentoru koja se utvrđuje prema prosječnoj vrijednosti sata rada temeljem bruto II plaće mentora koji sudjeluje u obrazovanju učenika. Naknada ovisi o broju sati koje učenik mora realizirati sukladno nastavnom planu i programu u svakoj godini obrazovanja (I godina-560 sati, II godina-630 sati i III godina-640 sati). Visina naknade mentoru utvrđuje se na način da se prosječna vrijednost jednog sata rada iz bruto II plaće (za 3 mjeseca ili na razini cijele godine) množi sa brojem sati koje učenik mora realizirati sukladno nastavnom planu i programu u određenoj godini.
Rok za podnošenje prijava je 13. studenog 2015. godine.
Potrebnu dokumentaciju možete preuzeti OVDJE!.
Galerija
KORA d.o.o.
Korčulanska razvojna agencija KORA d.o.o. za lokalni razvoj i poslovne usluge (KORA d.o.o.) započela je s radom 19.06.2013. godine. Agencija je osnovana kao trgovačko društvo u vlasništvu Grada Korčule. Poslovnica agencije KORA d.o.o. nalazi se u prostorijama zgrade gradske uprave, Trg Antuna i Stjepana Radića 1, 20260 Korčula. ... Glavne aktivnosti agencije KORA su: –Suradnja u pripremi strateških...
Pročitajte više